O stronie

Niniejszy blog służy prezentacji i promocji wartościowej literatury oscylującej tematycznie wokół II Wojny Światowej, jej przyczyn, przebiegu, wpływu na dalsze losy świata i społeczeństw. W wymiarze Polski interesuje nas oczywiście tematyka Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, ale również szeroko rozumiana działalność niepodległościowa, walki i wysiłki polityczne na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości (XIX-XX wiek, I Wojna Światowa, wojna polsko-bolszewicka, Kresy). Ukazujemy zarówno książki, które znajdują się w księgozbiorze Muzeum, jak i nowości wydawnicze.

Nie chcemy, by był to blog zawierający jedynie recenzje książek.  Stąd pojawiać się tu będą wywiady z autorami, teksty oryginalne, opracowania,  zapowiedzi spotkań autorskich itp.   Postaramy się też zamieszczać odnośniki do cyfrowych wersji wartościowych i będących w temacie tytułów, względnie artykułów.

Zapraszamy wszystkich kochających książki, i którym bliska jest tematyka Armii Krajowej oraz polskiego czynu zbrojnego i niepodległościowego, którzy chcą tropić polskie ślady walk o wolność i niepodległość do współtworzenia witryny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: